ابزار

تبدیل فشار اندازه‌گیری شده به خروجی 20 – 4 میلی آمپر ترانسمیتر فشار

تبدیل فشار اندازه‌گیری شده به خروجی 20 - 4 میلی آمپر ترانسمیتر فشار

با استفاده از ابزار تبدیل فشار اندازه‌گیری شده به خروجی 20 – 4 میلی آمپر ترانسمیتر فشار می توان خروجی جریانی میلی آمپر mA متناسب با فشار اعمال شده در محدوده اندازه‌گیری (Pressure Range) ترانسمیتر فشار (Pressure Transmitter) را محاسبه نمود.

 

 

پارامترهای ابزار تبدیل

واحد اندازه‌گیری (Pressure Unit)

در بخش Pressure Unit واحد مورد استفاده برای اندازه‌گیری فشار را وارد نمایید. به طور مثال: mbar, bar, Pa, kPa, MPa, psi, mH2O

 

حد پایین (Low Limit)

در بخش Low Limit کمترین فشاری که ترانسمیتر فشار اندازه‌گیری می کند را وارد نمایید. به عنوان مثال، صفر یک مقدار رایج برای اکثر تجهیزات ابزار دقیق است، اما می‌توانید مقادیر منفی () یا مثبت (+) را نیز وارد کنید. چنانچه در این بخش مقداری متناسب با یک واحد فشار مانند bar وارد نمودید، دقیقاً باید همین واحد را برای حد بالا (High Limit) نیز استفاده کنید.

 

حد بالا (High Limit)

در بخش High Limit حداکثر فشاری که ترانسمیتر فشار اندازه‌گیری می کند را وارد نمایید. حتماً باید واحد فشاری که برای این بخش در نظر می گیرید همانند واحد فشار بخش حد پایین (Low Limit) باشد.

 

خوانش فشار (Pressure Reading)

در بخش Pressure Reading فشار اعمال شده به ترانسمیتر فشار را که می خواهید به خروجی جریانی 4 تا 20 میلی آمپر تبدیل کنید وارد نمایید.

 

خروجی جریانی بر حسب میلی آمپر (Output Reading (mA))

در صورتی که تمامی فیلد ها را به درستی وارد کرده باشید، عدد نشان داده شده در بخش Output Reading (mA) معادل سیگنال خروجی ایده آل بر حسب mA متناسب با فشار اعمال شده به ترانسمیتر فشار می باشد. به عنوان مثال برای یک ترانسمیتر فشار 10 – 0 بار با خروجی 20 – 4 میلی آمپر داریم:

Low Limit = 0 bar

High Limit = 10 bar

در نتیجه چنانچه فشار معادل 5 بار به آن وارد کنیم (Pressure Reading = 5 bar) به این معنی است که در حالت ایده‌آل خروجی ترانسمیتر فشار معادل 12 میلی آمپر می باشد. در واقعیت هر گونه اختلاف نسبت به 12 میلی آمپر خطا ترانسمیتر محسوب می شود.

Output Reading = 12 mA

سخن پایانی

مجموعه رکسنس ارائه دهنده ی انواع سنسور فشار، ترانسمیتر فشار، ترانسمیتر فشار ویکا، سنسور فشار مذاب، سنسور فشار اکسترودر، برای دریافت قیمت سنسور فشار و قیمت ترانسمیتر فشار می توانید با مشاورین مجموعه برای داشتن انتخابی بهتر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *