ابزار

تبدیل سیگنال 10 – 0 ولت DC به فشار اندازه‌گیری شده

تبدیل سیگنال 10 – 1 ولت DC به فشار اندازه‌گیری شده

با استفاده از ابزار تبدیل سیگنال 10 – 0 ولت DC به فشار اندازه‌گیری شده می توان یک سیگنال الکتریکی 0 تا 10 ولت DC را به یک خوانش ایده‌آل خطی (Ideal Reading) از فشار تبدیل کرده و یک مقیاس تبدیل ولتاژی افزایشی برای هر محدوده‌ فشار ورودی (Pressure Range) ایجاد نمود.

 

 

پارامترهای ابزار تبدیل

خوانش سیگنال ورودی 10 – 0 ولت (Voltage Input Signal (0-10V) Reading)

در بخش Input Reading (VDC)، مقادیر سیگنال آنالوگ ولتاژی که قصد تبدیل آن به فشار اندازه‌گیری شده توسط سنسور فشار را دارید را بر حسب ولت (V) و در محدوده 0 تا 10 ولت DC وارد نمایید.

 

واحد اندازه‌گیری (Pressure Unit)

در بخش Pressure Unit واحد اندازه‌گیری فشار مربوطه را وارد نمایید. به طور مثال: mbar, bar, Pa, kPa, MPa, psi, mH2O

 

کمترین اندازه‌گیری (Lowest Measurement)

در بخش Low Limit حداقل مقدار ممکن برای بازه اندازه‌گیری سنسور فشار را وارد نمایید. به عنوان مثال، صفر یک مقدار رایج برای اکثر تجهیزات ابزار دقیق است، اما می‌توانید مقادیر منفی () یا مثبت (+) را نیز وارد کنید. چنانچه در این بخش مقداری متناسب با یک واحد فشار مانند bar وارد نمودید، دقیقاً همین واحد را باید برای بیشترین مقدار اندازه‌گیری (Highest Measurement) نیز استفاده کنید.

 

بیشترین اندازه‌گیری (Highest Measurement)

در بخش High Limit حداکثر مقدار ممکن برای بازه اندازه‌گیری تجهیز خود را وارد نمایید. به عنوان مثال، مقیاس کامل (FS یا Full Scale) یا بازه کامل (FR یا Full Range). این مقدار نیز می‌تواند منفی () یا مثبت (+) باشد. هر واحد فشاری که برای این بخش در نظر گرفتید دقیقاً باید همان واحد را برای کمترین مقدار اندازه‌گیری (Lowest Measurement) نیز در نظر بگیرید.

 

خوانش اندازه‌گیری یا پاسخ (Measurement Reading or Answer)

این ابزار یک تبدیل کننده یا کانورتر (Converter) ایده‌آل برای تجهیزات اندازه‌گیری فشار است که نشان ‌دهنده خوانش عالی، بدون در نظر گرفتن خطای عدم قطعیت اندازه‌گیری (Uncertainty Error) در تجهیزات می باشد. مقدار پاسخ با همان واحد فشاری نمایش داده می‌شود که برای پایین‌ترین و بالاترین نقاط محدوده اندازه‌گیری وارد کرده ‌اید. به عنوان مثال برای یک سنسور فشار 40 – 0 بار با خروجی 10 – 0 ولت DC داریم:

Low Limit = 0 bar

High Limit = 40 bar

در نتیجه چنانچه خروجی سنسور فشار معادل 5 ولت DC باشد (Input Reading = 5 VDC) به این معنی است که در حالت ایده‌آل فشار اعمال شونده به سنسور معادل 20 بار می باشد. در واقعیت هر گونه اختلاف نسبت به 20 بار خطا سنسور محسوب می شود.

Measurement Reading = 20 bar

سخن پایانی

مجموعه رکسنس ارائه دهنده ی انواع سنسور فشار، ترانسمیتر فشار، ترانسمیتر فشار ویکا، سنسور فشار مذاب، سنسور فشار اکسترودر، برای دریافت قیمت سنسور فشار و قیمت ترانسمیتر فشار می توانید با مشاورین مجموعه برای داشتن انتخابی بهتر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *